Știri și evenimente

ANUNT  PUBLIC
10-12-2019

ANUNT PUBLIC

COMUNA BUHOCI, prin Primar Istoc Cristian, anunta publicul interesat asupra depunerii solicitarii de emitere a acordului de mediu pentru proiectul "Modernizare infrastructura rutiera in Comuna Buhoci, Judetul Bacau" propus a se realiza in comuna Buhoci, satele Buhoci si Bijghir, judetul Bacau.

Informatiile privind proiectul propus pot fi consultate la sediul APM Bacau, str. Oituz, nr. 23, in zilele lucratoare, intre orele 8 - 14.

09-12-2019

ANUNȚ  DE  ÎNTRERUPERE  ENERGIE  ELECTRICĂ - DELGAZ GRID

In vederea executarii lucrarilor la reteaua electrica de  joasa si  de medie tensiune, pe data de 10 Decembrie 2019, interval orar  9 - 17, în Comuna Buhoci, localitatea Bijghir, zona PTA 1 circ 2, va fi intrerupta furnizarea de energie electrica.

31-10-2019

ANUNT

Anunt - privind impactul asupra mediului -  Proiect "Autorizarea executarii lucrarilor de construire rigole betonate in Comuna Buhoci, satele Coteni si Bijghir, Judetul Bacau"

30-10-2019

Anunt de interes public - Comuna BUHOCI

Va comunicam ca am primit AVIZUL DE PRINCIPIU cu privire la racordarea localitatilor din Comuna Buhoci la sistemul de alimentare cu gaze naturale, aviz prin care a fost aprobata solutia de racordare cu S.R.M.P. comun (Buhoci, Tamasi, Gioseni) cu o capacitate tehnologica de 4000 Smc / h PN 40 Bar

In acest sens, facem urmatoarele precizari:

- S-au efectuat masuratorile cadastrale pe o lungime de aproximativ  30 km (ridicari TOPO), pentru distributia gazului pe ambele laturi ale drumurilor;

- Urmeaza realizarea studiului de fezabilitate, semnandu-se contractul de prestari servicii proiectare

-  Dupa care urmeaza gasirea de finantare si obtinerea autorizatiei de construire.

28-10-2019

Anunt intrerupere furnizare energie electrică

DELGAZ GRID anunta cetatenii Comunei Buhoci ca, in data de 30 octombrie 2019, va sista furnizarea de energie electrica, astfel:

30.10.2019 - interval orar  8 - 16  Comuna Buhoci cu localitatea Dospinesti , zona PTA ST. ASFALT Dospinesti , PTA 3 Dospinesti si PTA 2 Dospinesti , localitatea Bijghir  zona PTA 5 Pompa apa Ferma Bijghir , PTCZ 4 ISCIP Bijghir.

14-10-2019

Anunt de interes public - Comuna BUHOCI

Comuna Buhoci, CUI 4455013 isi anunta intentia de a achizitiona prestarea de lucrari de Construire a unui pereu din beton pentru protejarea taluzului in zona de evacuare ape uzate, Comuna Buhoci, Judetul Bacau

14-10-2019

Anunt intrerupere furnizare energie electrică

În vederea executării lucrărilor în condiții de siguranță, sunt necesare întreruperi în alimentarea cu energie electrică a consumatorilor

Va aducem la cunostinta ca in perioada 15.10.2019 - 16.10.2019,  interval orar  08.00 -  16.00,  sunt programate lucrari  in reteaua electrica de  medie tensiune pentru devierea LEA 20KV Balcescu-Slobozia  ,la subtraversarea viitoarei sosele de centura a Municipiului Bacau , ce afecteaza si localitati din comuna Buhoci, astfel ca alimentarea cu energie electrica va fi intrerupta conform programarii din atasament .

ANUNT  PUBLIC
01-10-2019

ANUNT PUBLIC

ANUNT PUBLIC - COMUNA BUHOCI prin PRIMAR Istoc Cristian, anunta publicul interesat asupra depunerii solicitarii de emitere a acordului de mediu pentru Proiectul "Autorizarea executarii lucrarilor de construire rigole betonate in satele Coteni si Bijghir, comuna Buhoci, judetul Bacau", propus a se realiza in Comuna Buhoci, satele Coteni si Bijghir, judetul Bacau.

Informatiile privind proiectul propus pot fi consultate la sediul APM Bacau, str. Oituz, nr. 23, Bacau, in zilele lucratoare, intre orele 8 - 14.

Observatiile publicului se primesc zilnic la sediul APM Bacau, str. Oituz, nr. 23.

23-09-2019

Dispozitie - Convocare Sedinta ordinara a Consiliului Local al Comunei Buhoci, Judetul Bacau, pentru data de 28.09.2019, ora 16, locatia Primaria Comunei Buhoci

COMUNICAT - S.P.C.L.E.P.   TAMASI
13-09-2019

COMUNICAT - S.P.C.L.E.P. TAMASI

NU LASA SA-TI EXPIRE ACTELE DE IDENTITATE, REINNOIESTE-TI ACTELE DIN TIMP!

06-09-2019

ANUNT - Bransare / racordare la Sistemul Public de Apa si Canalizare al Comunei