Știri și evenimente

14-10-2019

Anunt de interes public - Comuna BUHOCI

Comuna Buhoci, CUI 4455013 isi anunta intentia de a achizitiona prestarea de lucrari de Construire a unui pereu din beton pentru protejarea taluzului in zona de evacuare ape uzate, Comuna Buhoci, Judetul Bacau

Anunt intrerupere furnizare energie electrică
14-10-2019

Anunt intrerupere furnizare energie electrică

În vederea executării lucrărilor în condiții de siguranță, sunt necesare întreruperi în alimentarea cu energie electrică a consumatorilor

Va aducem la cunostinta ca in perioada 15.10.2019 - 16.10.2019,  interval orar  08.00 -  16.00,  sunt programate lucrari  in reteaua electrica de  medie tensiune pentru devierea LEA 20KV Balcescu-Slobozia  ,la subtraversarea viitoarei sosele de centura a Municipiului Bacau , ce afecteaza si localitati din comuna Buhoci, astfel ca alimentarea cu energie electrica va fi intrerupta conform programarii din atasament .

ANUNT  PUBLIC
01-10-2019

ANUNT PUBLIC

ANUNT PUBLIC - COMUNA BUHOCI prin PRIMAR Istoc Cristian, anunta publicul interesat asupra depunerii solicitarii de emitere a acordului de mediu pentru Proiectul "Autorizarea executarii lucrarilor de construire rigole betonate in satele Coteni si Bijghir, comuna Buhoci, judetul Bacau", propus a se realiza in Comuna Buhoci, satele Coteni si Bijghir, judetul Bacau.

Informatiile privind proiectul propus pot fi consultate la sediul APM Bacau, str. Oituz, nr. 23, Bacau, in zilele lucratoare, intre orele 8 - 14.

Observatiile publicului se primesc zilnic la sediul APM Bacau, str. Oituz, nr. 23.

23-09-2019

Dispozitie - Convocare Sedinta ordinara a Consiliului Local al Comunei Buhoci, Judetul Bacau, pentru data de 28.09.2019, ora 16, locatia Primaria Comunei Buhoci

COMUNICAT - S.P.C.L.E.P.   TAMASI
13-09-2019

COMUNICAT - S.P.C.L.E.P. TAMASI

NU LASA SA-TI EXPIRE ACTELE DE IDENTITATE, REINNOIESTE-TI ACTELE DIN TIMP!

ANUNT
06-09-2019

ANUNT

ANUNT - Bransare / racordare la Sistemul Public de Apa si Canalizare al Comunei

Ziua Informarii Preventive
12-08-2019

Ziua Informarii Preventive

Slogan:  Preveniți  ghinionul

26-07-2019

Dispozitia nr. 123 din 25.07.2019

Dispozitia nr. 123 din 25.07.2019 privind convocarea in sedinta ordinara a Consiliului Local al comunei Buhoci, judetul Bacau, pentru data de 31.07.2019, ora 13, locatie Sala de Sedinte a Primariei Comunei Buhoci

Informare privind identificarea cabalinelor in gospodariile populatiei
22-07-2019

Informare privind identificarea cabalinelor in gospodariile populatiei

Informare cu atributiile si responsabilitatile proprietarilor de cabaline si ale medicilor veterinari de libera practica cu privire la identificarea, miscarea si sacrificarea in abator a cabalinelor

Masuri de prevenire a incendiilor pentru perioadele caniculare
27-06-2019

Masuri de prevenire a incendiilor pentru perioadele caniculare

Ca urmare a avertizarilor care vizeaza cresterea regimului de temperatura pentru zilele urmatoare, va recomandam respectarea anumitor masuri specifice pentru prevenirea incendiilor.

De asemenea, in cazul in care semnalati / identificati probleme specifice raspandirii, propagarii incendiilor de orice natura, sau doriti informari privind combaterea si prevenirea incendiilor nu ezitati sa luati legatura cu angajatii UAT Comuna Buhoci, aflati la dispozitia dvs.

DE ACORD